Kompanija EssilorLuxottica je 8. aprila u Njujorku zvanično predstavila Nuance Audio naočare za korekciju vida i sluha. Ove naočare predstavljaju prvo nevidljivo rešenje otvorenog tipa za slušanje, namenjeno osobama sa blagim do umerenim gubitkom sluha. Ova nova tehnologija, odobrena od strane FDA, kombinuje napredno inženjerstvo zvuka sa dizajnom naočara, nudeći diskretnu, celodnevnu podršku za sluh.
„Nuance Audio predstavlja prekretnicu u rešenjima za sluh jer uklanja tradicionalne barijere poput stigme, cene i dostupnosti,” izjavio je Stefano Genco, direktor Nuance Audio. „Integracijom ove tehnologije u moderne naočare nudimo diskretno, udobno i kvalitetno rešenje koje ljudima pomaže da ostanu povezani sa svakodnevnim životom.“

Za razliku od tradicionalnih slušnih aparata, Nuance Audio naočare nude sveobuhvatno rešenje bez potrebe za dodatnim uređajima, integrišući podršku za sluh u lagan i moderan okvir. Koriste usmerene mikrofone i zvučnike otvorenog tipa za prirodnije i udobnije iskustvo slušanja. Tehnologija beamforming pomaže da se fokusira na zvuke koji su važni, dok se pozadinski šumovi umanjuju. Namenjene su odraslima – starijim od 18 godina.
Primeri upotrebe Nuance Audio naočara:
Restorani i bučna mesta: za one kojima je teško da prate razgovore u bučnim okruženjima, usmereni mikrofoni smanjuju pozadinsku buku i omogućavaju fokus na glasove sagovornika, čineći obrok prijatnijim.
Radna mesta: na sastancima i u užurbanim kancelarijama poboljšana jasnoća govora pomaže korisnicima da ostanu fokusirani i sigurni tokom celog dana.
Porodična okupljanja: Nuance Audio prirodno pojačava govor, čineći razgovore jasnijim i prijatnijim.

Nuance Audio naočare su dostupne u dva oblika – Square 54/56 i Panthos 48, kao i u dve boje – sjajno crnoj i sjajno bordo, kako bi odgovarale svakom stilu.
Prema informacijama koje je kompanija dala, Nuance Audio naočare su sada dostupne u prodajnim objektima LensCrafters, Target Optical i Pearle Vision u SAD-u, kao i kod drugih ovlašćenih optičkih i audioloških partnera i maloprodajnih objekata. Očekuje se da će naočare postati dostupne i u pojedinim evropskim zemljama u prvoj polovini 2025. godine, uključujući Italiju, Francusku, Nemačku i Veliku Britaniju.
Informacije preuzete sa visionmonday.com i nuanceaudio.com.
Posetite neku od Yason optika na sedam lokacija u Novom Sadu i Beogradu i uz pomoć našeg tima stručnjaka odaberite svoj sasvršeni par naočara.
Sva dešavanja u kojima učestvuje kompanija Yason možete pratiti putem našeg web sajta i stranice Novosti.
Sadržaj ovog članka je vlasništvo sajta Yason.rs. Preuzimanje teksta uslovljeno je Creative Commons 2.5 licencom. Svako kopiranje i korišćenje materijala bez navoda autora i linka ka izvoru smatra se kršenjem autorskih prava i podleže zakonskim sankcijama. Neke od fotografija korištene u tekstovima su vlasništvo trećih lica nad kojim portal Yason.rs nema autorska prava.